MkGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

+5
Rap-Fenomen
777
Pinky78
Dario
Admin
9 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Чет Окт 18, 2007 8:05 pm

Metalcore напиша:Porano igrav mnogu ama sega mi e vkraj dosadena duri ko ce ja gledam se smeam grafikata mi e mnogu glupa sega vo sporedba so drugi FPS igri.
И ја исто. Не можем да играм, моментално брат ми ми конфискуа неколку компјутери, па кј ќе купим, ќе можемо да плешамо на раат.
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Velko Чет Ное 15, 2007 5:13 pm

Момци, само да ве информирам ако имате интернет и Кантер 1.6 можете да играте на мојот сервер. Иако вие претпостављам имате пиратски копии од Кантер превземени од интернет, нема никаква потреба од Хамачи и такви ми ти ср***. Едноставно, додадете го во листата на важите фаворити и играјте. Не е нон-стоп активен пошо пукаат торенти кај мене нон-стоп ама коа ви треба, ќе закажеме термин за една-две мапи па ќе се испуцаме, ја сум ЗА. Иначе серверот е:

Код:

Име:    Na Velka Server :)
Адреса:  62.162.50.115:27015
Лозинка: „velko“ (на жалост мора да има лозинка)

Инаку да ви се пофалам, ја завршив ре-креацијата од старата cs_italy2 во de_italy2. Еве ви ZIP архива со кадри од старата и новата мапа(Click ME!). Погледајте па кажете како ви се чини. Иначе оваа мапа е за Counter-Strike 1.6. Тек да видите што спреам за Counter-Strike Source
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 34
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Чет Ное 15, 2007 11:53 pm

Velko напиша:Тек да видите што спреам за Counter-Strike Source

Едвај чекам да видим... БТВ, што едитор користиш за Сорс?
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Velko Пет Ное 16, 2007 12:16 am

Еве ги фотките со мапите:
http://kumanovac.blog.com.mk/system/files?file=cs_italy2%20VS%20de_italy2_night.zip

@Admin
Па со новиот SourceSDK оди и нов Valve Hammer Editor 4.X.
Искрено кажано единствената причина што ја купив Half-Life 2 е SourceSDK.

Него кажете кога да се испотепаме малце на Кантер. Може сабота на пладне? Таму околу 4-5?
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 34
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Саб Ное 17, 2007 2:20 am

Ги видов скрин-шатојте, и свака ти част!
Него ја би сакал cs_italy2 за source. А то што си ја купил ХЛ2 само за сорс-сдк, па БРАВО, многу паметно си напраел Smile
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Вто Ное 20, 2007 1:49 am

Ај ваке да напраем еден проглас:

У петок и субота(23 и 24 ноември) ќе се игра кантер.
Еве ви дополнителни информације:
Код:

Име:    Na Velka Server :)
Адреса:  62.162.50.115:27015
Лозинка: „velko“ (на жалост мора да има лозинка)

Саат: Петок у 12 ПМ, и субота у 12 ПМ. Таке да....кој може нека дојде, ако ви се спие, спијте!

Сеа ќе се договарамо за некои подетални конфигурације.
сеа за сеа ја имам еден предлог:
Пошто имам неколку(над 5) другарчиња што сакаа да играа, ќе може да се стае „maxplayers“ 16.
Предлагам да се игра некоја добра позната мапа као Даст, Итали2, или евентуално асолт.
Исто таке сакам да биде она староно Ауто-асајн. мада ако се поделимо од сеа у тимои, ќе се игра таке.

Може ваке???

Поздрав!!!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  BuSaF Вто Ное 20, 2007 2:13 am

Super mene mi odgovara pa take racunajte na mene
BuSaF
BuSaF

Male Број на мислења : 9
Age : 33
Локација : doma
Registration date : 2007-09-08

http://www.crnobeli-svet.piczo.com

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Rap-Fenomen Вто Ное 20, 2007 2:39 am

BRING YOUR SKILZ TO THE BATTLEGROUND Bitchezzzzz

Se Gleamo Tamo


Ho-Ho-Ho-H0

piz The Real Toni Montana What a Face
Rap-Fenomen
Rap-Fenomen

Male Број на мислења : 10
Age : 32
Локација : Tetove
Registration date : 2007-09-08

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Velko Вто Ное 20, 2007 3:03 pm

Малко подетаљно Smile
Значи гејминг ке заземе место у Петак и Суботу у 00:00. Сервер е Пиратски (Нормално) и има AMX Мод и VAC2. Кој сака може да се прикључи! Мапе најверојатно ќе бидев НЕКОИ од следеќи:
cs_arabstreets
cs_assault
cs_italy2
cs_millitia
de_aztec
de_inferno
de_dust2
Тој и најверојатно ќе гу искористу шансу да гу промовирам моју de_italy2_night, ама не сам сигуран. Проблем можда би била чаршија Т.Е. Дали ќе смо свите дома, такој да ја сервер ќе стартују још пред да искочу у чаршију. Иначе ќе се прикључив и Кумановци па може една „КУ VS ТЕ“ Да ве напомену дека има и шанса сервер да не е од мој компјутер пошто имам одредени технички проблеми. Како и да е, пред да се прикључите, проверите овдека на форум дали има пишано нешто од мене.
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 34
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Вто Ное 20, 2007 8:48 pm

Velko напиша:Малко подетаљно Smile
Иначе ќе се прикључив и Кумановци па може една „КУ VS ТЕ“
Ами од кеј нас ќе има и много сељаци SmileSmile
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Rap-Fenomen Сре Ное 21, 2007 1:05 am

Lol Very Happy
Abe Slabi Ste hahahaha Very Happy

TETOVO RULZ

The Holy Battlegorund
Rap-Fenomen
Rap-Fenomen

Male Број на мислења : 10
Age : 32
Локација : Tetove
Registration date : 2007-09-08

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Velko Сре Ное 21, 2007 2:30 am

Абе какви сака нека има! Може и да напраиме една „Куманово VerSus Тетово’ рунда Smile

ВАЖНО! За да играте на серверот, ќе треба да превземете додаток. Admin проба да се приклучи и за време на процесот, цело време превземаше нешто од мене што ја отежнуваше конекцијата. за да не дојде до тоа, сите работи кои на вас ќе ви се потребни се сместени во додатокот. Се што треба да направите е да го насочите вашиот Half-Life директориум и едноставно да отпакувате. По тоа едноставно приклучете се на серверот.
Превземете го додатокот тука!
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 34
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Dario Сре Ное 21, 2007 7:50 pm

ajde konecno da se ispukamo cs edvaj cekam
Dario
Dario

Male Број на мислења : 67
Age : 33
Локација : Tetovo
Registration date : 2007-08-14

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  bandicoot Чет Ное 22, 2007 9:48 am

Epa racunajte me i mene. Od timot na Tetovo normalno Smile
bandicoot
bandicoot

Male Број на мислења : 68
Age : 37
Локација : tetovo
Registration date : 2007-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Чет Ное 22, 2007 2:22 pm

Ај ќе пробамо со додатокот дал ќе фаќа, па ќе кажемо.
Теоретски би требело да фаќа Smile
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Metalcore Чет Ное 22, 2007 3:04 pm

Ej kako odbravte 12pm pa vo petok i sabota treba togas da izleguvam ne sum doma, ili aj ce vidam mozi vo petok ce mozam Wink
Metalcore
Metalcore

Male Број на мислења : 41
Age : 35
Локација : Prilep
Registration date : 2007-10-16

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Чет Ное 22, 2007 3:10 pm

Финтава е од 12 па натаму....таке да, ако се согласи Велко, ќе може да се игра и до 6 саат сабаале(пошто негов е серверот, и таке е зборот SmileSmile )
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Metalcore Чет Ное 22, 2007 3:14 pm

Ce mozi ce se najdi vreme samo da se soberime mnogu dusi pointeresno da bidi
I da bidi bes hackoj i sifri ako igrame da igrame vistinski
Metalcore
Metalcore

Male Број на мислења : 41
Age : 35
Локација : Prilep
Registration date : 2007-10-16

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Velko Чет Ное 22, 2007 3:41 pm

Admin напиша:...ако се согласи Велко, ќе може да се игра и до 6 саат сабаале(пошто негов е серверот, и таке е зборот SmileSmile )
Не сам ја Хитлер. Ја сам Велко. Финтата е здраво да се испуцаме само колку души ќе може да играме стабилно. Мене конекцијата ми е 768/256 или просто кажано 94/31 Килобајти превземање/праќање.
Ако може док е време да ми кажете кој каква интернет конекција има. Ако праи кај мене проблеми, нека хостира некој друг. Ако нааламе некој со 2 Мегабитна конекција. Пишете ми ПРИВАТНА ПОРАКА со спецификациите на вашата интернет конекција. Ако е солидна, ќе кракуем емулатор и ќе ви пратам. Иначе ако нема проблеми вие тепајте се и 24 часа нон-стоп. Како и да е сервер ќе работи док сите не се исклучар сами.

Одредени работи кои би требало да ги знаете.
1. Превземете ги важните додатоци! Важно е да ги превземете од линковите за да не ги превземате од мене. Само ќе направите додатни проблеми додека другите играат. Додатоците се УНИВЕРЗАЛНИ и ќе ви заштедат нерви ако се приклучувате на било кој сервер!
Еве ги додадоците:
Првиот Додаток <- ова е првиот од горе на странава. Содржи специјални звуци кои ќе бидат репродуцирани при играње. Звуците се Официјално позајмени од Unreal Tournament и без нив нема да можете да се поврзете. Исто така додатокот содржи и 2 модели на играчи кои верувам дека не се вклучени во пиратските копии.
Вториот Додаток <- ова е додаток кој содржи скрипти и модели на посебни заложници кои бегаат сами. Важно при играње на CS мапа.
Ако немате една од горенаведените мапи, ве советувам да си ги превземете од интернет мрежата а не од серверот.

cs_italy2 <- Кликни за превземање!
cs_italy_mini <- Кликни за Превземање
cs_arabstreets <- Кликни за Превземање

Другите наведени мапи ги имате

2. Серверот располага со повеќе на типови на играње.
- Old School Gameplay - Или традиционалното. Ослободување на заложници и деактивирање на C4.
- Deathmatch Mode - Ова е малку понов тип. При самиот старт избирате пиштол и пушка бесплатно. При тоа добивате панцир, шлем и Високо експлозивна бомба. Карактеристично е тоа што кога ќе ве убијат веднаш се појавувате и имате опција повторно да изберете нови оружја, да ги користите старите и да ги користите старите и да не бидете прашувани повеќе. Ја ова играм нон-стоп online и е многу интересно. Не се појавувате во својата база туку било каде на мапата.
- Free For All Deathmatch - Исто како второто само тука убивате и Специјалци и Терористи. Сам против сите би му дошло Smile

Ја лично највеќе го фаворизирам Deathmatch Mode пошто ме потсеќа на Deathmatch Classic. Али прво ќе испуцаме една Old School па после ќе се договориме.

Се гледаме у Петок на Полноќ!!!!!
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 34
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Пет Ное 23, 2007 12:08 am

Velko напиша:
Се гледаме у Петок на Полноќ!!!!!

Леееј, ка вампири Smile Evil or Very Mad
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Dario Пет Ное 23, 2007 1:10 am

aj da vidimo kako ke bide
Dario
Dario

Male Број на мислења : 67
Age : 33
Локација : Tetovo
Registration date : 2007-08-14

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Rap-Fenomen Пет Ное 23, 2007 1:53 am

A Da probam da najdem Cs Server.

Da moze da igrame poveke bez lag i taka:D

poz
Rap-Fenomen
Rap-Fenomen

Male Број на мислења : 10
Age : 32
Локација : Tetove
Registration date : 2007-09-08

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Velko Пет Ное 23, 2007 5:30 pm

Преместено од Страна 3 да не испадне дека не сте виделе!

1. Превземете ги важните додатоци! Важно е да ги превземете од линковите за да не ги превземате од мене. Само ќе направите додатни проблеми додека другите играат. Додатоците се УНИВЕРЗАЛНИ и ќе ви заштедат нерви ако се приклучувате на било кој сервер!
Еве ги додадоците:
Првиот Додаток <- ова е првиот од горе на странава. Содржи специјални звуци кои ќе бидат репродуцирани при играње. Звуците се Официјално позајмени од Unreal Tournament и без нив нема да можете да се поврзете. Исто така додатокот содржи и 2 модели на играчи кои верувам дека не се вклучени во пиратските копии.
Вториот Додаток <- ова е додаток кој содржи скрипти и модели на посебни заложници кои бегаат сами. Важно при играње на CS мапа.
Ако немате една од горенаведените мапи, ве советувам да си ги превземете од интернет мрежата а не од серверот.

cs_italy2 <- Кликни за превземање!
cs_italy_mini <- Кликни за Превземање
cs_arabstreets <- Кликни за Превземање


@Rap-Fenomen
Ако дојде до било какви проблеми, првиот празен сервер што ќе го најдам, веднаш ќе се смениме на него!
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 34
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Admin Саб Ное 24, 2007 2:53 am

Ајдете бе на кантер, ******!
Ајдете кај Вељкота на сервер!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 34
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Rap-Fenomen Саб Ное 24, 2007 10:15 am

Ajde Vecerva Very Happy Very Happy kgram sto posto

Cera Biznis Brkav

Se GLeamo Vecer

Piz
Rap-Fenomen
Rap-Fenomen

Male Број на мислења : 10
Age : 32
Локација : Tetove
Registration date : 2007-09-08

Вратете се на почетокот Go down

Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!) - Page 2 Empty Re: Counter Strike (ор Кантер шуд ај сеи!)

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот