Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Chatting!
Линкови до форумот
Latest topics
» GTA SA DreamWorld
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeНед Јун 12, 2011 3:23 pm by DwRaYmond

» DAY OF DEFEAT SOURCE
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeЧет Мај 07, 2009 5:51 am by War Heart

» COD 4
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeСаб Jул 19, 2008 4:01 am by WhiteDeath

» Резолуција на вашиот монитор
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeСаб Јун 14, 2008 11:51 am by Admin

» Elder Scrolls IV : Oblivion/Shivering Isles
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeЧет Јун 12, 2008 2:28 pm by Admin

» S.T.A.L.K.E.R.
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeПон Јун 09, 2008 11:52 am by Admin

» vic
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeПон Јун 09, 2008 5:56 am by hitman

» World Of Warcraft
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeНед Јун 08, 2008 12:33 pm by Admin

» The Witcher
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeНед Јун 08, 2008 11:41 am by Admin

» Warcraft 3 D.O.T.A.
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeСре Мај 28, 2008 9:01 am by bandicoot

» Инспирација за АВАТАР
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeНед Мај 18, 2008 3:30 pm by mou5e

» Microsoft Math 3.0
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeСаб Апр 05, 2008 4:12 pm by Velko

» Counter-Strike Online
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeНед Мар 30, 2008 9:52 pm by Velko

» Dungeon Siege 2
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeСре Фед 13, 2008 9:41 pm by Danny

» Syberia 2
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Icon_minitimeСре Фед 13, 2008 9:24 pm by Danny

GTA SA DreamWorld

Нед Јун 12, 2011 3:23 pm by DwRaYmond

Dream World Role Play Gaming v.3.4.7

Форум: www.dreamworld-game.info

ИП: 178.63.80.210 :7783

Опис:

Регистрација
Регистрација е во диалог. Првин во диалогот го пишувате вашата лозинка. Потоа избирате дали сте машко или женско, колку години имате и од каде сте. Потоа го внесувате вашиот емаил. …

[ Full reading ]

Comments: 0

DAY OF DEFEAT SOURCE

Чет Мај 07, 2009 5:51 am by War Heart

Procitav tuka negde za day of defeat nesto, sakav da prasam za valve multiplayer pack kade moze da se kupi, vo Jugoton nema, samo Orange pack ima, mi rekoa vo Niko da proveram, se izvinuvam ako ja otvoriv temava na pogresno mesto, blagodaram i pozz Very Happy

Comments: 0

S.T.A.L.K.E.R.

Сре Ное 21, 2007 2:44 am by WhiteDeath

http://www.stalker-videogame.com

Видете и самите. Според ова што го читнав, изгледа доста импресивно...

Да не има некој гејмерско искуство со играва? Very Happy

Comments: 12

World Of Warcraft

Саб Ное 03, 2007 6:19 am by Velko

MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Wow_logo
Првата игра
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Bc-logo
Првата експанзијата
MkGamers - Македонски гејмерски форум! - Portale Wow_lich_logo
Втората најавена експанзија

Не знам зошо некој не е отворил тема за World Of …

[ Full reading ]

Comments: 9

Warcraft 3 D.O.T.A.

Чет Ное 22, 2007 9:45 am by bandicoot

Epa aj da vidimo dali ima "dotashi" na forumov Smile

Na kogo mu se igra vikendov neka se prijavi ovde pa koga ke se prijavat ludje za barem 3 na 3 ke izigrame edna.

Uslovi:
Warcraft 3 Frozen Throne ver 1.21 ( najnoviot update ) - ako vi treba pomosh za update pishete
Dota ver 6.49b ( …

[ Full reading ]

Comments: 9

MkGamers Webzine News!

Најновотоиздание од E.A. Black Box за оваа година бешеновата епизода од серијалот Need For Speed. Изданието се викаProStreet. Очекувањата беа големи од сите страни и беше најавуванодека ова ќе биде незаборавно издание во позитивна смисла, но според многуминапо излегувањето на Underground, ова е најлошото издание. За да имате комплетен приказ ќе направамспоредба со претходните изданија.

            - Значи Underground беше основата. Телесната модификација на возилото беше она што ја качи Underground на врвот.

            - Underground 2 беше продолжетокот со повеќе парчиња опрема, подетално надоградување навозилото во поглед на изведбата на моторот и беше воведен Free Roaming системот. Да си возиш по градот и да шеташ...

            - Most Wanted беше највозбудливата од сите, бидејќи се се вртеше околу полицијата. Иакоприказната е за врвните 15 шофери на црната листа, сепак секој од нас сенадеваше дека во наредното издание на Underground серијалите ќе се појават пандури и тоа се случи. Времето од денот бешепоставено во јасна дневна светлина и беше додаден ефектот Slow Motion. Единствената работа која не ми се допаѓаше во изданието е додавањето наЕгзотичните возила како Порше, Ламбурџини, Ферари, Лотус... Можеби нема да сесогласите со мене, ама па која е поентата да модифицираш возила (во поглед наизведбата на моторот) кои се поставени на својот максимум? Стојам на моетомислење дека такви возила не припаѓаат во оваа игра. Исто така има изданиенаречено TheBlack Edition кое јас го поседувам. Има некои одредени бонус возила идодатно DVDсо видео матријал од постарите верзии на Most Wanted и сцени од снимањата на Cut-сцените но тоа е се.

            - Carbon заедно со уште 3 посебни изданија го представи AutoSculpt-от. Ова беше опцијата да ги модифицирате визуелните делови на возилотокако што сакате. Нема веќе чекање за да отклучите 20“ бандажи. Можете самите даго подесите дијаметарот на бандажот без проблеми. Исто како и бандажите, така ицелото тело. Е веќе тука возилата беа поделени на 3 групи. Мускули. Тунери иЕгзотици. Иако имаше полиција, фокусот им се изгуби. Моето прво искуство со нивпокажа дека не се толку агресивни како во предходното издание.

            Дојде 13ти Ноември, најдовторент и веднаш ја превзедов играта! Ми требаше 2 дена, но конечно ја симнав.Ми требаше слободно 7.4GBслободен простор минимум за достојно играње. Се покажадека ми треба и монструм од компјутер што го немав. Тркнав до другар со појакамашина. И кај него правеше проблеми. При мала анализа, увидов дека тоталноЦЕЛАТА игра е редизајнирана во 3D поглед. Знам од поранодека EABlack Box се служеше со возилата од NFSU и немаше никакви додатни штелувања но овојпат се е ново! Буквално се.Новите работи кои ни ги донесе ProStreet се зачудувачкатаграфика, новата физика заедно со можноста на оштетување на возилото.

 

Графика: Како прво се гледа дека текстурите се со многу поголемарезолуција. Според мои проценки, мислам дека се над еден мегапиксел што значидека се над 1024X1024пиксели. Спрајтовите за чад се нови и се приметува притриењето на гумите дека изгледаат подобро мање-више ама па на мене ми делувакако да имам оџаци наместо гуми. Моделите на возилата се нови. Иако самотовозило е исто, моделите се дизајнирани подетално поради фактот дека сегафизичкиот изглед треба да претрпува и промени а некои делови и да отпаѓаат. .Сепознава детално дизајнираниот Интериер и екстериер. При возење приметив декадодека AIвозилата се пред мене, губам од фрејм рејтингот, но когасе позади мене, добивам поголем фрејм рејтинг. Ова покажува дека возилатадефинитивно содржат поголем број на полигони. Околината во почетокот ееднолична но сепак глетката е прекрасна. На резолуција од 1280X1024 сопрете го возилото и детално разгледајте се! И самите ќе ги запазитедеталите!

 

Звук: Револуцијата во звукот беше Underground 2 но и ProStreet не лаже. Се гледа дека се додадени повеќе типови намотори што е плус. има и различни типови на шкрипење на гумите и има и повеќетипови на шкрипење. Долго, отсечно итд... И тоа е за запазување! Работата којакрајно иритира и може да дојдете до точка на крварење од ушите е коментаторот.По само 20 минути играње, буквално ми пукна филмот од неговото цепење лагери иморав да го исклучам говорот во играта.

 

Стил на Играње: Веднаш на првата кривина од првататрка се приметува дека стилот на возење е крајно изменет! Мислам дека досегаприметивте дека самото управување на возилото е отежнато. Приметив дека еизменето и при читање на интернет разбрав дека ProStreet е во жанр на Симулација, а не Аркада како што беше со предходните изданија.Тука се игра голема улога. Секако AutoSculpt-от е присутен но овој пат нема играње со изгледот. Секоја модификација емногу важна за аеро-динамиката на возилото. Стиловите на играње се стандардни. DRAG трките се нај-одличното нешто! При почеток на трката треба набрзина да гизагреете гумите :). По тоа стартувате. Возбудливата работа е ако поседуватеЈако FR возило (Само задниот пар на гуми го туркаат возилото), може да иматенапрчен старт. Дури и има натпревар наречен Wheelie Contest. Исто е како DRAGтрките но тука се бројат метрите изминати на 2 тркаланаместо минималното време. Во почетокот пробав со Hemi® Cuda и максимумот ми беше 135 метри. Уствари не беше толку. Дојдов до таа цифраи отиде моторот. Кога зедов Mazda RX-7, едвај ги спуштивпредните гуми!DRIFT-от е некако необичен според мене. Јас лично го обожавам DRIFT-от во NeedFor Speed Underground и знам дека во ситуации во коидефинитивно удирам во ѕидот на NFSU, на ProStreet тоа не се случува. Исто како возилото само се исправи. Колку и да гофорсирам возилото, ниту еднаш не излегов од патот. Највозбудливатакарактеристика е „разбивањето“ на возилата. При минимална оштета, не доаѓа донекои посебни промени во движењето, но ако нанесете тешко оштетување, имасекаков тип на отежнувања. Возилото е забавено, моторот самиот се исклучува,воланот не реагира и други работи. Голем плус е рачното модифицирање наизведбата на моторот. Ова својство не сум го чепкал многу, но овој пат ми готребаше баш за DRAGтркањето. Ја има опцијата за штелување на брзините натрансмисијата, штелување на суспензијата. Сеуште ја немам пројдено играва,затоа не можам да коментирам за вештачката интелигенција за играва. Се досегами беше лесно.

            Многумина нема да сесогласат со мене, но мислам дека изданиево е стварно добро. Направено е за ониефанатици по тркачките симулации. Ви личи ли на Rally? Така и треба! Времето за совладување беше сведено на 30 минути. Не сефалам. Едноставно во опциите ги исклучив сите опции за стабилизирање навозилото и со помош на рачната кочница возам ’ко ненормален. Ако навистинасакате да го остетите адреналинот на играва, посветете и повеќе внимание иисклучете ги својствата за стабилизирање на возилото.

Велко
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 20 во Пон Окт 11, 2021 10:08 pm
Statistics
Постојат b>79 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е petar11

Нашите членови се испратиле точно 643 мислења in 88 subjects