MkGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dungeon Siege 2

5 posters

Go down

Dungeon Siege 2 Empty Dungeon Siege 2

Пишување  Dario Сре Aвг 29, 2007 7:05 pm

Epa aj koj e za tepanje neka kaze Very Happy Surprised
Dario
Dario

Male Број на мислења : 67
Age : 31
Локација : Tetovo
Registration date : 2007-08-14

Вратете се на почетокот Go down

Dungeon Siege 2 Empty Re: Dungeon Siege 2

Пишување  Admin Чет Aвг 30, 2007 2:31 am

Dungeon Siege II и нејзиниот exp. Broken World се многу добри RPG игри. Малку потсеќаат на Hack-N-Slash, ама пак се RPG.

Произведена од Мајкрософт, Сиџ излезе 2004-2005 година, и беше меѓу најдобри игри то тогаш видени. Мулти-класа е тоа што беше уникатно во неа. Вашиот карактер можеше да биде силен витез, кој во борба може да смени на некоја магија, иа во следниот момент да ги видите вашите непријатели како летаат(Staggered!). Може да се определите помеѓу 4 вештини(класи): Витез, стрелец, магионичар од Природна или Комбат магија. Од искуствот на сите играчи што ја играле играва, па дури и самите Гејм-Типови насочуваат да играте со една класа, и да се држите на неа, што е навистина најдобро.

Приказната во играта е завршувањето на една ера, и почнувањето на нова. Во претходната ера(ера пред таа додека играте Smile) имало владетел кој сакал да ја пороби цела Aranna, земјата на Данџн Сиџ. Неговото име е Zaramoth. Со милионска војска тргнал да го освојува светот. Клучот на неговиот успех лежел во мечот, скован од зли демони, со сила која ја добиа носачот да уништи се!
Еден човек му се спротиставил, (овде би требало да стои името што не му го памтамVery Happy). Тој успеал да му се спротистави со спротивност на мечот, со штит, скован од големите џинови од високите планини.
Се пресретнале на едно поле, кое го има во играта, и дошол крајот на ерата кога "the sword met the shield".
Милиони погинале бранејќи ги своте домови(освојувајќи нови).
Нивните души биле заробени во кристали, кои ги држат сеуште живи.

А Боукен Ворлд не е ни трошка од тоа што се очекуваше. Најкриво ми беше што не можев да го конвертирам карактерот 69 левел вариор, у пм, уште ми е приво за тоа.

Ќе пробам јас ова како иде кога ќе ми ја врати Dario, и ќе објаснам пошироко.
Би сакал да ја играме!

Се намучив за приказнава, у к***ц, cheers
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Dungeon Siege 2 Empty Re: Dungeon Siege 2

Пишување  Metalcore Сре Окт 17, 2007 10:42 pm

Ova bese igriste imase odlicen gameplay i odlicni sceni ama ko izleze ekspanzijata na istava ja rasipaja igrata totalno srajne bese nikogas vo zivotot ne sum videl tolku losa nadogradba Mad
Metalcore
Metalcore

Male Број на мислења : 41
Age : 34
Локација : Prilep
Registration date : 2007-10-16

Вратете се на почетокот Go down

Dungeon Siege 2 Empty Re: Dungeon Siege 2

Пишување  Admin Чет Окт 18, 2007 8:02 pm

Metalcore напиша:...totalno srajne bese nikogas vo zivotot ne sum videl tolku losa nadogradba Mad
Тотално те поддржуем...Катастрофа невидена. Инаку има нова игра Спејс Сиџ, што ќе биде иста ваква, само у свемир. Аналогно на тоа, ќе биде претешко срање.
Ориѓиналсот РулЗ
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Dungeon Siege 2 Empty Re: Dungeon Siege 2

Пишување  Veljo Нед Јан 20, 2008 5:53 am

Данџн Сиџ......Јака рпг игра, нема што /ме задоволен од оваја игра. Добра приказна ( да не беше станоја ја ќе га раскажев ).
Оригиналот беше супер. Моеле да стаа уште по некоа класа на карактер да биде поинтересно, ама и не мора, затоа се разликуе од овја обичниве рпг што не чина за ништо.

Е сеа експанжнот не чини, не чини, не чини...........не чини. Полош експанжн не сум видел не личи на ништо неам коментар понатаму.

Све на све добра игра што заслужуе да одвоиш саат два на дн да га поиграш.
Veljo
Veljo

Male Број на мислења : 13
Age : 29
Локација : pred kompjuter
Registration date : 2007-12-09

Вратете се на почетокот Go down

Dungeon Siege 2 Empty Re: Dungeon Siege 2

Пишување  Admin Саб Јан 26, 2008 2:41 am

Што ти е бе, ја прв пут кј ја пројдов за малце немаше на одмор да отидем! Не сакав никако, дома ме влечеа од ПЦ.

_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Dungeon Siege 2 Empty Re: Dungeon Siege 2

Пишување  Danny Сре Фед 13, 2008 9:41 pm

Играта не потсеќа на Hack and Slash играта Е hack and slash исто како што беше и Диабло и сите за ред такви каде што го злоупотребуваш десниот или левиот клик (за кој како).

Добра РПГ, иако мене првата ми повеќе ми се допадна.

Danny

Male Број на мислења : 2
Age : 32
Локација : Kocani
Registration date : 2008-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Dungeon Siege 2 Empty Re: Dungeon Siege 2

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот