MkGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vic

2 posters

Go down

vic Empty vic

Пишување  dzemo_stefan Нед Јун 08, 2008 9:07 pm

Црногорски вирус

Што прави црногорски вирус во компјутер?
- Ништо,само зафаќа простор

Принтер

Си биле двајца другари и едниот му рекол на другиот:
Абе брат можеш да ми ја испринташ оваа сликава?
- Важи бе, нема проблем али принтерот не ми е у боја...
Ако бе нема везе... на Paint обој ги и коа ќе ги испринташ у боја ќе бидат....

Тетрис
Си бил некој хакер.
Поминувал покрај градилиште и му паѓа цигла врз глава.
Хакерот : Аман од овој тетрис !!


Заеднички работи
Што е заедничкото помеѓу Windows и подморница?
- Кога ќе го отвориш прозорот, почнуваат проблемите...

Клетва
Информатичарска клетва:
- Да даде господ, жена ти да е open source!

Вид
Што вика програмер кога ќе му ослабе видот?
- Слаба ми е графичката

Приказна
-Тато како сум се родил??- прашува синот.
-Добро сине, знаев дека кога тогаш ќе ми го поставиш ова прашање. Еве како се случи тоа.
Тато и мама малку беа на chat, па потоа следеше copy/paste, на нашите слики. Потоа преку e-mail договоривме состанок. Се најдовме во cyber café, малку поразговаравме па отидовме во WC.
Потоа, мама направи неколку download-ди со memory stick- от на тато. Кога тато беше подготвен за up-load приметивме дека немаме firewall.
Но, веќе беше доцна за undo а ни delete веќе не помогна.
Девет месеци подоцна вирусот веќе делуваше….

Синчето
И оди синчето кое е по компјутерите на мајката:
- Мамо, јас download-иран сум?
- Не сине, ти си роден!

Информатичар
Информатичар доживеал бродолом и се нашол на пуст остров.
Шест месеци никој не поминал. И тогаш едно сабајле отвора очи и гледа раскошна плавуша со големи цицки како стои пред него.
- Ајде пакувај се одиме кај мене од другата страна на островот.
Кога таму што да види. Голема куќа, фрижидер, телевизор, базен...
- Ај оди избањај се и дојди.
Се бањал овој цел саат, излегува среќен, а плавушава го пречекува и го откопчува бекинито:
- А сега ќе добиеш нешто што не си го правел 6 месеци...
- Ај не зезај, имаш и интернет!


Обртаи
- Што е тоа мало, црно, крваво и прави 7.200 обрти во минута?
- Мравка во хард-диск.

Microsoft
После првата брачна ноќ жената му вели на Бил Гејтс:
- Сега знам зошто те викат MICROSOFT

Икс Пе
Оди програмер на бензинска и му вели на продавачот:
- Ве молам наточете ми гориво!
-Каков 95 или 98?
-Што? Зарем немате XP!!!?

Молитва
Како се молат хакерите.
- Во името на светиот ctrl, alt, shift и delete.
- Ентер!

Програмер
Жената го чека својот маж програмер кој се враќа од работа...
- Здраво душо, се логирам.
-Што мислиш за нова перална мажу?
-Internal error, Out of resources.
-Дај ми ја кредитната картица, сакам да одам во шопинг.
-Sharing violation, access denied...
-Ме сакаш ли како компјутерот или ти служам само за забава?
-Too many parameters...
-Погрешив што се омажив за тебе!
-Data type mismatch...
-Ти си тотално луд!!
-...by default.
-Што е со твојата плата?
-File in use. Try Again later.
-Што се случило сабајлево со колата?
-System is unstable. Press CTRL+ ALT +DEL to reboot.
-Сакаш ли уште малку вино?
-File system is full.
-Што мислиш за мојата фамилија?
-Unknown virus.

Стандардни драјвери
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не фала
После ова програмерот си вика во себе:
„Хмм, чудно, стандардните драјвери не ги прифаќа !!

Компјутерски клетви
Да ти се поебе 9-та игличка од процесорот.
Да ти се стопи матичната, како чоколадо во микробранова да ти стане.
Да ти се заглави буквата „С“ од тастатурата.
Да ти откаже Num Lock диодата.
Дај боже сите кулери топло да ти дуваат.
Да ти се поебат 457-миот и 894-тиот пиксел на мониторот.
Дај боже End Task копчето од Task Manager, disabled да ти биде.
Да ти се поебе ласерот од CD-ROM-от, па CD-иња на игла да вртиш
Кога нема да ти се дига да немаш опција SafeMode
Да даде Господ да фаќаш WiFi мрежа со 100% јачина на сигнал и пак да не ти отвора страници...
Да ти пишува Press any key, кога тастатурата ќе ти е расипе!
Да ти пишува Click here, кога маусот ќе ти се расипе!

dzemo_stefan

Male Број на мислења : 2
Age : 29
Локација : macedonia
Registration date : 2008-06-08

Вратете се на почетокот Go down

vic Empty Re: vic

Пишување  hitman Пон Јун 09, 2008 5:51 am

Kako da napravite Web strana vo 25 cekori

1. Smetnete nekoj softver za kreiranje web strani - 20 minuti
2. Mislete sto sakate da pisuvate vo web stranata - 6 nedeli
3. Smetnete go istiot softver pak, zasto izlegle 3 novi verzii od koga prv pat ste go smetnale softverot - 20 minuti
4. Odlucetese da ukradite nekoi sliki i da gi stavite na vasata strana - 1 minuta
5. Posetete poveke stranici da najdite sliki, najdete 5 sto vi se dopagaat - 4 dena
6. Pustete da se instalira softverot za kreiranje web strani. Otkako ke vi pokazi deka instalacijata e neuspesna, smetnete go pak - 25 minuti
7. Pustete pak da se instalira, startuvajte go softverot, kliknete na site kopcinja na toolbar-ot da vidite sto pravat - 15 minuti
8. Videte go kodot na drugite strani, ukradete malku, smenete nekolku zbora ovde-onde - 4 casa
9. Pregledajte ja vasata strana so softverot za kreiranje Web strani - 1 minuta
10. Probajte horizontalno da podredite dve sliki - 6 casa
11. Izbrisete edna od slikite - 10 sekundi
12. Namestete ja bojata od tekstot ista kako od pozadinata na web stranata, i cudete se kaj otisol tekstot - 4 casa
13. Smetnete brojac od vasiot ISP - 4 minuti
14. Probajte da sfatite zosto na brojacot pisuva "Ti si posetitel broj - 16.3 E10" - 3 casa
15. Stavete 4 prazni linii pomegu dve linii tekst - 8 casa
16. Podsredete go tekstot, pa posle spremete se da ja uploadirate web stranata na vasiot ISP - 40 minuti
17. Slucajno izbrisete ja celata web strana - 1 sekunda
18. Napravete ja odnovo celata web stranata - 2 dena
19. Probajte da se naucite kako da ja uploadirate vasata web strana na serverot - 3 nedeli
20. Javete mu se na strpliv prijatel da naucite za FTP - 30 minuti
21. Smetnete FTP softver - 10 minuti
22. Javete mu se pak na prijatelot - 15 minuti
23. Uploadirajte ja web stranata na serverot - 10 minuti
24. Otvorete ja vasata strana preku prelistuvacot - 1 minuta
25. Povtorete nekoi ili site prethodni cekori - vecnost
hitman
hitman

Male Број на мислења : 12
Age : 32
Локација : prilep
Registration date : 2007-12-20

Вратете се на почетокот Go down

vic Empty Re: vic

Пишување  hitman Пон Јун 09, 2008 5:53 am

еве и некоја клетва Smile
Да даде господ да ти се преебе левиот кондензатор од матичната.
Да даде господ брат ти да ти ја скине гаранцијата.
Да даде господ бубашваба да ти ја преебе матичната.
Да даде господ цел живот да тераш на 640х480.
Да даде господ ДВДромот да не ти фаќа цедиња.
Да даде господ да се мучиш на х64 битна Виста со ПентиумКец-133
Да даде господ на секој 5 секунди да ти се појавува BLUE SCREEN OF DEATH.
Да даде господ од јака струја компјутерот да почне да ти чади.
hitman
hitman

Male Број на мислења : 12
Age : 32
Локација : prilep
Registration date : 2007-12-20

Вратете се на почетокот Go down

vic Empty Re: vic

Пишување  hitman Пон Јун 09, 2008 5:56 am

-Si bil ednas eden mlad covek, koj vo negovata mladost, ja iskazal svojata zelba da stane golem pisatel.
Koga go prasale da objasni sto misli so toa "golem" toj rekol, "Jas sakam da pisuvam raboti sto ke gi cita cel
svet, raboti na koi lugeto ke reagiraat na vistinsko emocionalno nivo, raboti sto ke gi natera da vreskaat, da
placat, i da zavivaat od bolka i gnev!"
Sega toj raboti za Microsoft, pisuvajki kompjuterski poraki za greski.

-Your keyboard is not connected to the computer. Press F12 to continue
hitman
hitman

Male Број на мислења : 12
Age : 32
Локација : prilep
Registration date : 2007-12-20

Вратете се на почетокот Go down

vic Empty Re: vic

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот