MkGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Microsoft Math 3.0

3 posters

Go down

Microsoft Math 3.0 Empty Microsoft Math 3.0

Пишување  agjorgjevski Саб Апр 05, 2008 12:39 am

Microsoft Math е сет од математички алатки кои може да ви помогнат да си ја завршите работата брзо и едноставно. Основната алатка во оваа програма е целосен „scientific“ калкулатор со екстензивни можности за графирање и решавање равенки. Можете да го користите како рачен калкулатор кликајќи копчиња, или користејќи shortcuts на тастатурата. Додатните математички алатки ви овозможуваат да пресметате триаголник, да конвертирате од една во друга единица да пресметува или да пресметувате тригонометриски функции... Cool

agjorgjevski

Male Број на мислења : 1
Age : 31
Локација : Tetovo
Registration date : 2008-04-05

Вратете се на почетокот Go down

Microsoft Math 3.0 Empty Re: Microsoft Math 3.0

Пишување  Admin Саб Апр 05, 2008 1:25 am

...и мноооогу мноооогу појќе! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Microsoft Math 3.0 Empty Re: Microsoft Math 3.0

Пишување  Velko Саб Апр 05, 2008 4:12 pm

Има ги бајаги вакви, ама мене ме интересира дали ова само решава задачи или го прикажува процесот на решавање у појше редои?
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 32
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Microsoft Math 3.0 Empty Re: Microsoft Math 3.0

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот