MkGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Witcher

3 posters

Go down

Дали да ги upload-ирам останатите секси слики од играва?

The Witcher Vote_lcap75%The Witcher Vote_rcap 75% 
[ 6 ]
The Witcher Vote_lcap0%The Witcher Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
The Witcher Vote_lcap25%The Witcher Vote_rcap 25% 
[ 2 ]
 
Општо гласови : 8
 
 

The Witcher Empty The Witcher

Пишување  Admin Вто Дек 11, 2007 4:41 am

Атари ни приреди стварно добро изненадување овој пат! Мој стил на РПГ игрица, супер графика, чим ми фаќа-најбоља!

The Witcher е сјајно изработана РПГ игра. Вие сте во ликон на Гералт, така наречен „White Wolf“. Се дешаа некаква војна, вас ве наоѓаат, и као демек треба да играте за да му се врати сеќавањето(и уште некој ствари од околу, тешки срања се дешаваа). Witcher-ите се посебна раса, тие се всушнос мутирани луѓе, и имаат некои предности. Најистакната предност, и како главна(а ги нема многу на број) е тоа што сте имуни на болести и инфекции. Гералт е добро балансиран врз основа меч/маѓија. Што значи дека и мечот(повеќе ги има Smile ) ќе го усовршувате, не запоставувајќи ги маѓиите.
Играта се случува во средниот век, средна доба на феудализмот, развиениот феудализам. Одите низ градови каде што се гледа тешката средновековна слика: На една страна богати трговци, алхемичари, банкари(мн. ретки), власти+цар, а на друга една голема спротивност: сиромашни граѓани, селани кои продаваат млеко за да преживеат, запустени куќи, чума и болести, жени-слугинки, курви, коцкари, тепачи и силеџии, и многу криминалци...тешки срања се дешаваат на почеток, како што кажав.
Јазикот во играта е многу отворен. Како што ги бирате речениците кои Гералт ќе ги рече, така тие во зависност од претходната можат да станат поагресивни, стимулативни, провокативни и сл. Но за тоа треба предуслови. На пример, не може да се карате со претставниците на криминалот доколку немате аргументи! Многу едноставно, нели? Остај тоа, може да се има и секс у играта, ама не е покажан на оној по филмчињата што го гледамо начин Smile.
Тепањето е уникатно: Клкате на непријателот, чекате на удар. Се менува курсорот на маусот, на некој курсор треба да се кликне, на некој не. Доколку ја гаѓате правата комбинација, правите се посилни и посилни напади. Лесно се совладува и ова, ни 10 минути нема да ви требаат Smile

Инвенторито на карактерот е следново:
Може да носите неколку оружја: Челичен меч, Сребрен меч(овие два се основни за вичерот, иако сребрениот го немате на почетокот), тешко оружје и лесно оружје. Последниве две не са комбинација најбоља за вичерот, па дури ни ја не видов баш најголема полза у нив. Едноставно ги носим ради реда.
Имате 4 правоаголници од по 10 квадратчиња простор(ако памтим убоо).
Гооолем недостаток е тоа што не можете да чувате меч у инвентори освен ако не ви е „облечен“.

Имам некои скрин-шотови извадено, ама пазите, неам наместено све на High.
Само еден ќе стаем сеа за сеа, пошто све скриншотојте ми са со жене(евентуално голи), ако се согласуате, може да ги стаем и другите. Ептен са секси Smile

The Witcher 2000226917821099952_rs

_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Admin Вто Дек 11, 2007 4:43 am


_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Velko Сре Дек 12, 2007 2:03 am

Не постављај банално глупи прашања, прикачуј фотке одма Smile
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 32
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Admin Пет Дек 14, 2007 2:05 am

Инаку не да се фалим, али ја дупнав и принцезата Smile Smile
Дрш те:


The Witcher 2001599703363855004_rs

The Witcher 2001540589150496947_rs

Види сиса:
The Witcher 2001525064993862770_rs

ово чисто таке изгледот на вичерот:
The Witcher 2001505828042848022_rs

The Witcher 2001581160220706268_rs

The Witcher 2001531355796776600_rs

The Witcher 2001586027688400932_rs

The Witcher 2001568051564366657_rs

The Witcher 2001560234108866487_rs

The Witcher 2001553971997943684_rs

The Witcher 2006374481021648721_rs

The Witcher 2006306935277391109_rs

The Witcher 2006369028860343986_rs
Имало уште многу појќе секси, ама јебига, ме мрзеше да ги извадим. Ово е све до сеа, ама некои фаља. Поздрав!!!

_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Admin Сре Јан 02, 2008 3:26 am

Заебите то, ја пројдов играва.
The Witcher Witcher5
Играта е добра зашто ти ја одлучуеш насоката на животот на Гералт од Ривија. Графиката ме остае без здив, звуците са страшно добри, Гералт има специфичен што звучи као „извинете ме, ја не сум од ничива страна. За колку пари?“.
Гејмплејот е малку чуден као што напоменав, ама ќе се навикне чуек после втора-трета борба. Праењето на напивке има некои предности: ако убиете уникатно чудовиште, и ако најдете рецепт, тогаш од неговите остатоци(се зема еден елемент од телото као срце, око, перје и сл.) праете специфична напивка(во играта е наречена Mutagen) што ви дава некоја нова сила(можност).
Како што играта се движи во и околу градот Визима, така се повеќе и повеќе се случуваат предавства, пресврти и тешки срања! Гералт се движи по линијата на животот, а зад него остава само крв и пепел...
Целта на играта е да ги вратите украдените тајни од тврдината Кал Морен, скриено седиште на останатите вичери(да не речам вештери), и низ целата игра ве следи еден квест „The Witchers' Secrets“.
Крајот не го откривам, иако тој е најинтересен дел од целата игра, ама пак као за крај биднува малверзација. Еден елемент ќе ви открием, Гералт добива кеса со еден куп златници(8000 орени).
The Witcher The-witcher-3d-medalion
Друго нешто што може да ве привлече околу играта е раскажувањата на Гералт, неговите мисли и ставови кон светот. Тие се прикажани преку цртани слики(нешто слично на слајд-шоу), придружени со неговиот глас.

Еве го и глумецот што го глумеше Рејден во Мортал Комбат, сеа познат као Гералт од Ривиа:
The Witcher Geralt
Напомена: Играта е зан 18 години зашто содржи лош јазик, алкохол и сексуални сцени!
The Witcher 00D2000000469078_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Velko Сре Јан 02, 2008 7:53 am

Ќе ја биде ли оваа на FX5200 и 512 рам?
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 32
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Admin Сре Јан 02, 2008 4:10 pm

Ќе ти постирам дел од readme:
[hr]
======================================================
1. Minimum System Requirements
======================================================

OS (Operating System): Microsoft® Windows® XP Service Pack 2, Vista (Operating System must be up to date with the latest fixes)
Processor: Intel Pentium 4 2.4GHz or AMD Athlon 64 +2800
RAM: 1024 MB RAM for Microsoft® Windows® XP / 1536 MB for Microsoft® Windows® Vista
Video: 128 MB Video RAM or greater with DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 support (NVIDIA GeForce 6600 or ATI Radeon 9800 or better)
Free HD Space: 8.5 GB available hard drive space
Sound: DirectX 9.0c compliant soundcard, plus speakers or headphones
DVD: DVD-Rom

======================================================
2. Recommended System Requirements
======================================================

OS (Operating System): Microsoft® Windows® XP Service Pack 2, Vista (Operating System must be up to date with the latest fixes)
Processor: Intel Core 2 Duo (dual core) or equivalent AMD X2 processor or better
RAM: 2048 MB RAM
Video: 256 MB Video RAM or greater with DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 support (NVIDIA 7900 or faster with 512 MB of memory)
Free HD Space: 8.5 GB available hard drive space
Sound: DirectX 9.0c compliant soundcard, plus speakers or headphones
DVD: DVD-Rom

======================================================
4. Performance Tips
======================================================

1) The following video cards should be set to run at 800x600 with Low Detail settings:
ATI RADEON 9800 Series, ATI RADEON X700 Series, ATI RADEON X1300/X1550 Series, NVIDIA GeForce 6600 GT, NVIDIA GeForce 6600

2) The following video cards should be set to run at 1024x768 with Medium Detail settings:
ATI RADEON X800 PRO, ATI RADEON X850 XT, ATI RADEON X1600 Series, ATI RADEON X1800 series, ATI RADEON X1950 Pro, ATI RADEON HD 2600 XT, NVIDIA GeForce 7800 GS, NVIDIA GeForce 6800 Series GPU, NVIDIA GeForce 6800 GT, NVIDIA GeForce 7600 GT, NVIDIA GeForce 7800 GS, NVIDIA GeForce 8600 GT

3) The following video cards should be set to run at 1024x768 with High Detail settings:
ATI RADEON X1950 XTX, ATI RADEON HD 2900 XT, NVIDIA GeForce 7800 GTX, NVIDIA GeForce 7950 GX2, NVIDIA GeForce 8800 GTS, NVIDIA GeForce 8800 GTX

4) NVIDIA advises to download latest (beta) drivers: http://www.nvidia.com/object/windows_vista_hotfixes.html

======================================================
5. Known Issues
======================================================

1) The Witcher may exhaust virtual address space when running on 32-bit Windows Vista. Microsoft has released a hotfix that addresses this problem. Please download the hotfix from the following location when playing the game on 32-bit Windows Vista: http://support.microsoft.com/kb/940105
2) The following video cards are not currently supported: S3 Colt, S3 S27, S3 S8
3) The following processors are out of range: AMD Duron Series, AMD Athlon XP 2400+ through 3200+, AMD Sempron 2400+ through 2800+, and the INTEL Celeron Series.
[hr]
Не да се фалим ама со мојата конфигурација ја играм на нешто више од Медиум, иако графичката ми е стаена као за ЛОУ горе. Кј ја инсталирав аутоматски беше на све хај стаено, ама некако ми беше брзо слајд-шоу, па намалив детаљчиња.

Жалим велко, ама тешко...

_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  mou5e Нед Мај 18, 2008 3:22 pm

Mozes da mi kazes od kade da ja DL !?
mou5e
mou5e

Male Број на мислења : 2
Age : 34
Локација : MarS
Registration date : 2008-05-18

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Admin Нед Јун 08, 2008 11:41 am

Абе ја ја зедов од торент, таке да најбоље би било таму да ја побараш. www.torrentspy.com мора да ја има таму.

Инаку после првиот пут, играта ја пројдов уште еднаш на вториот дификулти. Сеа више недеља дена ја играм малце по малце, четврта глава сум од 6 плус епилог.
Сеа сум баеѓи појак него првите два пута, решаам сајд-квестои многу.Таму бев левел 32 на крајниот главен, а сеа сум левел 28 у четврти чаптер.

Ако некој ја играл играва, нека пише. Многу е јака.

И денојве ќе ги постирам свите секс-карте што ги има у играва Smile)))))

_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

The Witcher Empty Re: The Witcher

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот