MkGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

World Of Warcraft

5 posters

Go down

World Of Warcraft Empty World Of Warcraft

Пишување  Velko Саб Ное 03, 2007 6:19 am

World Of Warcraft Wow_logo
Првата игра
World Of Warcraft Bc-logo
Првата експанзијата
World Of Warcraft Wow_lich_logo
Втората најавена експанзија

Не знам зошо некој не е отворил тема за World Of Warcraft. Од многумина таа е прогласена за една од најдобрите игри што се излезени. Не сум којзнае кој фан на играва најверојатно не ја сакам Defence of the Ancients (DotA). Ама дојде другар да ја пробаме кај мене и ја не ја избришав, се заразив преку летото и на крај завршив со мој личен сервер со многу Custom работи и се осеќав као господ Smile. Играва е жива зараза, ја се откачив од неа поради проста причина, снемав место на hard-disk-от и немаше место за HL2EP2 Very Happy Very Happy Very Happy . Би сакал да го чујам вашето мислење за играва. Знам дека многумина од вас барем седнале да ја пробате.
P.S. Без WC3 и DotA муабети!


Последната промена е направена од на Пон Јан 21, 2008 12:06 am. Мислењето е променето 1 пати
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 32
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  bandicoot Саб Ное 03, 2007 6:59 pm

Epa ednash se nakaniv da ja probam igrava, ja igrav okolu pola saat i ja izbrishav. Ne vikam deka igrava ne e dobra ( pa mora da e dobra ako ja igraat tolku mnogu ludje ), ama mene ne mi se svidja. Ne sum nekoj mmorpg fan.

p.s. btw igram dota Smile
bandicoot
bandicoot

Male Број на мислења : 68
Age : 35
Локација : tetovo
Registration date : 2007-08-24

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Admin Нед Ное 04, 2007 3:42 am

Epteeeeeen jaka igra! Sum gledal kj igraa drugi, ja ne sum stignal da ja probam. Kj ke kupim PC, ke ja igram OBAVEZNO!
Mnogu ja falja igrava, eve clenot od forumov "Screwface" ja igra non-stop. I duri mi rece: Brat, neam vreme za forum, uvek igram u slobodno vreme WoW.
Da, igrava ja igra od 1-2% od cela populacija, ovo go procitav na net negde.

Inaku ima nekoi nedostatoci u MMORPG igrete:
On-line e, ako padne netot, ke ti se poremeta stvari u igrata, duri moes i mrtov da padnes(u igrata).
Na mene ne mi se sviga sto nema "looting"(da go opljackash toj sto ke go ubies:D).

TOa e....

Inaku ke kazem ipak zbor za DotA: Gluposti e DotA, obicno scenario za War3. Samo sto War3 e epteeen bolja.

Milo mi e sto nekoj otvori tema za igrava, posto e EPTEN jaka.

Bravo Velko "You're the man!"!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Metalcore Нед Ное 04, 2007 11:59 pm

World Of Warcraft neznam dali postoi igra so tolku mnogu greski vo neze na pocetokot ko izleze bese srajne samo patchoj vadat pa sega i ekspanzii kolku tolku e napravija ama nikako ne me privlekuva neznam zosto mnogu mina se zarazeni ama se raboti do fkusot izgleda. Igrav i Frozen i koridori i Dota ama se mi se zdosadi dosadno e celo vreme mapite se isti ce stavat 2-3 novi heroi i to sefkupno srajne najprecenetite igri se tie bounce
Metalcore
Metalcore

Male Број на мислења : 41
Age : 34
Локација : Prilep
Registration date : 2007-10-16

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Admin Пон Ное 05, 2007 2:14 am

Види ваке околу багојте и слични ствари:
Тоа е предност у он-лајн игрете и у легалниот софтвер.
Од излагањето на играта, па наваму, секоја недеља имаш нов апдејт, со што се поправаа багојте и се додаваа нови ствари(не многу). Ако има многу, тогај придружено со приказна се ваѓа експаншн.

Ипак, ја не сакам толку легално, скупо ми е. 20 долара месечно, да играш 6 месеца се фаќа 120 долара, таман за нова графичка за некого Surprised
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Veljo Нед Јан 20, 2008 6:03 am

World of Warcraft....... мноогу јака игра .Сеа последниве неделе се занесов со оваја игра и сум задоволен. Има многу класе, карактери,,,,, а за скилои да не зборим (многу ги има ). Ми викаја тешка дека е играва, ама ја не мислим таќе за недеља дна станав левел 70, и тоа јак лвл 70.

Е сеа кој играш на легалниот сервер све е супер, ама мене не ми се дава паре за игра и си играм на приватен сервер..... wowscape ....... ако е заинтересиран некој. Има многу грешке, кочи ама почнаја да даваа награде ако гласаш за нив...... тоа ми одговара.

Играта е добра ви га препорачуем и ако имата паре идите на оригиналниот сервер од близард.

И да додадем многу е боља од д.о.т.а , и многу ми се свиѓа што продужуе приказната од вор крафт 3
делот со илидан. уствари кој ќе напраеш левел 58 идеш у оутланд и таму му га ебуеш на илидан и другите босои.
Veljo
Veljo

Male Број на мислења : 13
Age : 29
Локација : pred kompjuter
Registration date : 2007-12-09

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Velko Пон Јан 21, 2008 12:05 am

Вељо, Welcome to the Boards, LOL појма неам колку време си член. Како и да е, кога е кај кочењето, само да ти кажам дека не е до играта. До серверот е. Ја хостирав сервер за World of Warcraft едно време (поточно кога излезе 2.1.3 Patch-от. Сега веќе не емулирам пошо неам место на HDD а WoW + Custom Server = Пуно Гига lol! . Не сум листал гооооспод знае колку време за добри сервери, но да погледам по архивата, па да ти препорачам некои сервери кои се со нормален XP Rate и имаат мал пинг. Знам еден српски само да го најдам. Имав 80ms пинг на него а мислам дека имаше 200+ играчи баш тогаш.
Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 32
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Veljo Вто Јан 22, 2008 1:29 am

Член сум околу еден месец. Ама не играв многу сеа имам нов карактер левел 63 на истиов сервер. Инаку знам дека е до серверот , ама кој почнав да играм на серверов све беше супер, нормално ама после у склоп на wowscape почнај да додаваа сервери некој за до левел 80 и слично и после се заеба све и почна да кочи. И од тогај прекинав со играње, ти ако го најдеш тој српскиот пиши таќе ќе и се вратим на играта ако е све у ред со серверот. А ваму исто беа заебани дел од квестојте, многу пута ми даваше експириенс без да го напраем квестот, или ќе го завршим ама нема да ми го рачуна и слично и тоа ме изнервира. И има многу људи што го коча цел сервер некој си спид хакери шо праа заебанцие со шифре и слично. И морав да се откажем од инаку многу јака игра. Ако го најдеш серверот кажи па ако играш и ти ќе напраемо еден тим.

поздрав
Veljo
Veljo

Male Број на мислења : 13
Age : 29
Локација : pred kompjuter
Registration date : 2007-12-09

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Velko Пет Мај 23, 2008 9:54 pm

Velko
Velko

Male Број на мислења : 61
Age : 32
Локација : City 17 Ruins
Registration date : 2007-10-13

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Admin Нед Јун 08, 2008 12:33 pm

Браво браво, фино. Еве и брат ми готов е, ќе се зарази и он.

_________________
Прашајте слободно, не се срамите!
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft Empty Re: World Of Warcraft

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот