MkGamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Syberia 2

4 posters

Go down

Syberia 2 Empty Syberia 2

Пишување  Vengeance Нед Окт 14, 2007 2:33 pm

Syberia 2 е авантуристичка игра. Ова уствари е продолжението на Syberia која немоем долго време да ја најдем. Ја спуштив и од интернет али не работе Sad Да се вратим на темата Smile Во играва уствари се бара островот Syberia на кој има мамути (оние слонојне праисториски или кој кур саSmile. Е во овој дел се доаѓа до тој остров. Но додека се дојде доста тешка слагалица е играва Smile Ама кој е љубител ќе ужива да ја игра, пошто има стварно добра приказна. Не би открил од приказната би ве натерал да ја играте пошто е нешто невидено! Неколку пута сум ја прошол и пак не ми е досадна, пак би ја играл, само што се нема време Crying or Very sad

Мојот омилен дел од играта: Манастирот!

Syberia 2 2003591123637289942_rs

ВАЖНО: Кој ја има Syberia кецот одма да ми каже!!! Twisted Evil
Vengeance
Vengeance

Male Број на мислења : 29
Age : 30
Локација : Tetovo
Registration date : 2007-08-14

http://www.myspace.com/warnament

Вратете се на почетокот Go down

Syberia 2 Empty Re: Syberia 2

Пишување  Admin Пет Ное 02, 2007 12:13 am

Меѓу најбољи авантуре што постоеле у свет!
Ипак, манки ајленд и грим фандаго ја би.
Admin
Admin
Admin

Male Број на мислења : 260
Age : 32
Локација : Тетово, пред компјутер.
Registration date : 2007-08-14

https://mkgamers.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Syberia 2 Empty Re: Syberia 2

Пишување  Rap-Fenomen Сре Ное 21, 2007 10:15 am

Lele Peeer Moja naj Omilena Igra ej

i 1 del i 2 del gi projdov

Mislim deka mozem da ti go najdem 1cot Very Happy
Rap-Fenomen
Rap-Fenomen

Male Број на мислења : 10
Age : 30
Локација : Tetove
Registration date : 2007-09-08

Вратете се на почетокот Go down

Syberia 2 Empty Re: Syberia 2

Пишување  Danny Сре Фед 13, 2008 9:24 pm

Не ја најдов како некоја сложена point and click игрица, ги завртов и двата дела инетерсна графика и приказна пред се.

Danny

Male Број на мислења : 2
Age : 32
Локација : Kocani
Registration date : 2008-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Syberia 2 Empty Re: Syberia 2

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот